DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

Vieme o všetkomFarahnaz už môže chodiť do školyŠkola pre deti v Afganistane nie je samozrejmosťou. Tisícky z nich, často siroty alebo polosiroty, pracujú na ulici a predajom drobného tovaru sa snažia pomôcť uživiť svoju rodinu. Hoci ako každé deti majú svoje sny a rady by sa stali lekármi, učiteľmi či vedcami, vymeniť ulicu za školu si nemôžu dovoliť.

V rámci programu adopcií na diaľku v spolupráci s afganskou organizáciou Aschiana dostane rodina od darcu mesačný príspevok, aby dieťa nemuselo pracovať. V danom čase sa rodina zaviaže, že umožní dieťaťu vzdelávanie v štátnej škole. Preto sme my, stredoškoláci z 2. A, už šiestykrát organizovali zbierku pre afgánske deti. Pomohli sme tak zabezpečiť prostredníctvom občianskeho združenia Človek v ohrození náklady (330 €) na jednoročné školné pre 13-ročnú Farahnaz Sayed Khan Agha z Afganistanu.  Vyzbierali sme ale až 600 €, budeme sa teda podieľať aj na adopcii ďalšieho školáka z Afganistanu.

Pracovníci občianskeho združenia Človek v ohrození sú s adoptovanými deťmi v pravidelnom kontakte – dvakrát ročne dostanú darcovia fotografie a listy od adoptovaných detí a ich študijné výsledky.

Do zbierky sa zapojili študenti, učitelia, pracovníci a aj riaditeľ našej školy, no i predstavitelia mesta Prievidza a mnohí ďalší. Suma bola zaslaná 20. decembra 2013 na účet spomínaného občianskeho združenia.

Filip ŠTANCEL
2. A, Obchodná akadémia, Prievidza


14.01.2014


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.