Inšpirujte sa

Finančná olympiáda pre stredoškolákov

Stredoškoláci si budú môcť na tretej Finančnej olympiáde otestovať svoje finančné vedomosti a získať nové, ktoré im pomôžu zorientovať sa pri riadení osobných financií.

Prvé dve kolá Finančnej olympiády prebehnú formou online testu. Náročnosť otázok a úloh v jednotlivých kolách sa postupne zvyšuje. Prvé, otvorené kolo bude prístupné od 19. novembra 2014 do 23. januára 2015, do druhého, uzavretého kola, ktoré potrvá od 16. februára do 27. marca, postúpi 500 najúspešnejších riešiteľov prvého kola. Vo finálovom kole sa stretne 20 najlepších riešiteľov. Ceny pre víťazov sú viac ako lákavé. Súťaží sa o MacBook, iPad Mini či iPod Nano pre študentov a finančné príspevky pre školy. Všetky informácie nájdete na stránke www.financnaolympiada.sk.

Finančná olympiáda je súčasťou projektu Nadácie PARTNERS Deň finančnej gramotnosti. Pre stredoškolákov Nadácia realizuje aj vzdelávací cyklus Finančná akadémia, v ktorom dostávajú študenti zaujímavou cestou návod, ako robiť správne finančné rozhodnutia ešte skôr, ako dostanú svoju prvú výplatu. Viac informácií o súťaži, ako aj o ďalších aktivitách v rámci projektu Deň finančnej gramotnosti, nájdete na webovej stránke www.denfinancnejgramotnosti.sk

24.11.2014

K aktualitám