Surfujte s nami – december 2014

pridané 20.11.2014, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA pošli na vybrali.sme.sk

Aj surferi humanitného zamerania by sa mali odvážiť na internetový oceán, môžu v ňom nájsť nápady na etiku či dejepis. A pozor, aby ste začítaní do newyorských Timesov nespadli zo surfu. Žiaci by vás mohli odfotiť tabletom a zverejniť rovno v 3D!

iuventa.sk/sk/Publikacie.alej

Niektorí učitelia hovoria, že na etickej a občianskej výchove nemajú čo učiť a žiaci zasa považujú tieto predmety za nudné. Je to pri toľkých zaujímavých témach vôbec možné? Na webe Iuventy v sekcii Publikácie nájdete množstvo tipov na zážitkové formy učenia. Už si len vybrať tú správnu hru a o zaujímavú hodinu máte postarané.

etickavychova.cz

Kvalitných nápadov na hodiny etiky nie je nikdy dosť. Môžete sa inšpirovať aj týmto portálom od susedov, kde v sekcii Učebnice nájdete voľne stiahnuteľné pracovné zošity plné rôznorodých úloh pre všetky ročníky ZŠ. Každý pracovný zošit je doplnený aj o metodickú príručku.

dukla1944.com

Pri nedávnych okrúhlych výročiach významných udalostí v médiách opäť zaznelo, ako málo o nich mladí vedia. Možno pomôže, ak im ich predstavíme modernou formou. Tento multimediálny sprievodca karpatsko-duklianskou operáciou zobrazuje celý jej priebeh na interaktívnej mape spojenej s časovou osou, pričom najdôležitejšie momenty sú popísané bližšie. Web obsahuje aj dobové fotografie, autentické audio nahrávky a osobné príbehy ľudí zapojených v bojoch.

moderne-dejiny.sk

Na tejto stránke nájdete množstvo materiálov o dejinách 20. storočia. Viaceré odborné články, prezentácie a pracovné listy vytvorili historici na mieru gymnáziám.

learning.blogs.nytimes.com

Viaceré svetové denníky už neprinášajú len spravodajstvo a publicistiku. Podstránka amerických The New York Times s názvom The Learning Network je venovaná učiteľom a študentom. Ak sa nezľaknete angličtiny, nájdete tu svoj zlatý učiteľský poklad – materiály na aktuálne témy, ktoré by bola do vyučovania škoda nezaradiť. Mojím osobným favoritom je pravidelná rubrika s názvom What is going on in this picture?

123dapp.com/catch

Ak máte v škole tablety a hľadáte nové možnosti ich využitia, zíde sa vám aplikácia, pomocou ktorej môžu žiaci vytvárať trojrozmerné skeny nimi vybraných objektov. Tie môžu následne použiť napríklad pri tvorbe prezentácií projektov. Môžete sa nechať inšpirovať galériou diel, ktoré vytvorili užívatelia.

Peter FARÁRIK

100000 komentárov k článku: “Surfujte s nami – december 2014”