Pracovný list DOBRÝ UČITEĽ na október 2013 (DOBRÁ ŠKOLA 02)

pridané 09.10.2013, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA pošli na vybrali.sme.sk

Stiahnite si pracovný list DOBRÝ UČITEĽ s otázkami, úlohami, námetmi a tipmi viažucimi sa na články v októbrovom čísle DOBREJ ŠKOLY.

100001 komentárov k článku: “Pracovný list DOBRÝ UČITEĽ na október 2013 (DOBRÁ ŠKOLA 02)”

1. PaedDr. pridal František Inaš, 10.10.2013
    Prešiel som si celé posledné číslo časopisu. Sú tam podnetné aj nezaujímavé príspevky. To je normálne. Sme rôzne zameraní.
    Len by som zareagoval na apel vo viacerích článkoch ohľadom diskusie k ŠVP. Ak Vás niekto vynechá z diskusie pred schválením dôležitej veci, po schválení už nemáte ani chuť sa k tomu vyjadrovať. A aj keď som sa niekedy do niečoho zapojil, mal som slabý megafón. Do Bratislavy to nebolo počuť. Mám pocit, takto to funguje odkedy učím. A je to už 25 rokov. Nie, nejde u mňa o vyhorenie. Učím rád, mám rád deti i život v škole. Len som smutný. A nie som sám.
    A k Petrovi Greyovi... V zásade nie som proti modernizácii školstva. Aj sa o to v každodennej práci snažím. Učím na základnej škole. Naším základným cieľom cieľom je pripraviť žiakov tak, aby sa dostali na stredné školy. Rodičov v princípe ani nič iné nezaujíma. A tu je problém. - a teraz by som tu mohol desať strán písať ako a čo učiť - Mám krásne, moderné, pokrokové, zaujímavé predstavy o učení. No denne narazím na realitu. Ale to ja zas na mnoho, mnoho strán. Možno nabudúce.