Stromy, reťaze a školy

pridané 30.10.2011, autor Vlado Burjan pošli na vybrali.sme.sk

V Stupave sa nedávno konala konferencia o spolupráci štátu a občianskej spoločnosti. V jednej z panelových diskusií som zastupoval „občanov” (štát zastupoval minister Jurzyca). Poukázal som na to, že práve v oblasti školstva je naša občianska spoločnosť ešte stále „nedovyvinutá”, že v nej pretrváva malý záujem o vzdelávanie, apatia a presvedčenie, že štát je jediný oprávnený a schopný poskytovať vzdelávanie. Prítomnému riaditeľovi Greenpeacu závidím ľudí, ktorí sú ochotní ísť do lesa a priviazať sa reťazou o strom. Pripúta sa niekedy nejaký rodič reťazami ku škole, aby zabránil jej zrušeniu či dosiahol zlepšenie jej podmienok? Vyjdu raz aj rodičia do ulíc s transparentmi: „Chceme lepšie školy pre naše deti”?

Nenašiel sa žiadny komentár k článku: “Stromy, reťaze a školy”