DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

Vieme o všetkomPomôžeme vám prísť na veľtrh práce ProfesiadaysPočas 17. a 18. februára sa v bratislavskej Inchebe koná jedno veľmi zaujímavé podujatie. Ide o veľtrh práce  – Profesiadays. 

Hoci výchovní poradcovia i deviataci sú už trochu presýtení akciami, ktoré prezentujú rôzne povolania a rôzne školy, v tomto prípade určite platí, že ak dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. Na veľtrhu bude prítomných množstvo slovenských aj medzinárodných firiem, ktorých pracovníci ochotne priblížia profily ich zamestnancov na konkrétnych pozíciách. 

Profesiadays je organizovaný ľuďmi, ktorí majú medzinárodné skúsenosti s trhom práce, s aktuálnymi požiadavkami moderného sveta kariéry a aj preto sa nezameriavjú len na prezentáciu subjektov ponúkajúcich prácu či vzdelanie, ale aj na motivačný program. Práve v sprievodnom programe vystupujú úspešní ľudia, ktorí hovoria o svojich cestách za úspechom a aj tom, že vzdelanie nestačí.  A práve toto robí akciu Profesiadays odlišnou od iných. Žiak si uvedomí, že najprv potrebuje smerovanie, víziu, okruh záujmov a až potom mu môže pomôcť vzdelanie. Desaťtisíce nezamestnateľných absolventov, ktorí vyštudovali niečo, čo ich nebaví alebo s čím sa neuplatnia, sú živým dôkazom toho, že to musíme robiť inak. 

Na veľtrh práce Profesiadays sa môžu dostať vaši žiaci spolu s vami s organizačnou podporou Peter Lengyel Education. Na adrese lengyel.edu@gmail.com alebo na www.facebook.com/peterlengyeleducation dostanete viac informácii o celom dni a organizačnom zabezpečení.

Okrem jednociferných nízkych prepravných nákladov v prípade využitia vlakovej dopravy po celom  Slovensku dostanú vaši žiaci pútavý program, množstvo zaujímavých prednášok na mnohých pódiách a pracovné úlohy s mapou veľtrhu, ktoré ich „nakopnú“ k hľadaniu informácii o jednotlivých profesiách. Pre učiteľov je pripravené kompletné organizačné zabezpečenie pred akciou, na veľtrhu motivačná prednáška, malý darček a možnosť školy získať kariérny mentoring pre budúcich deviatakov priamo vo svojej škole. 

11.01.2016


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.