DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

Vieme o všetkomPísali sme listy JežiškoviSom triednou učiteľkou v 2.D. Malej, ale veľmi šikovnej a dobrosrdečnej triede. Blížil sa čas adventu, predvianočný čas. Tento rok už moji žiačikovia píšu ostošesť, preto som sa rozhodla, že napíšeme a nakreslíme na hodine výtvarnej výchovy listy Ježiškovi.

Ich nadšenie v očiach je ťažko opísať. Za pár minút mali list hotový aj bez mojej pomoci. Sadli, napísali a bolo. Vybrali nožnice a vystrihli predtlačené obálky pre Ježiška, zlepili, napísali adresu Ježiško 999 99 – niektorí od nadšenia aj vľavo hore – a spätnú adresu.

Iskierka v oku stále hrala, tešili sa zo svojho výkonu. Ja som sa presúvala pomedzi lavice a nazerala očkom do ich súkromných listov a, nedalo mi, s ich dovolením som zopár aj odfotila. Pri srdiečku ma hrialo!

Po dopísaní a zalepení listov som sa spýtala, či by si priali niečo aj pre nás – našu triedu. Hneď odpovedali áno, vzali papiere a každý nakreslil tentoraz jeden obrázok. Pozerám, pozerám, bez popisu som celkom nechápala, poprosila som odpoveď na pomocnú otázku a hneď som zvolala: „Ste úžasní!“

Pre našu triedu si želajú: novú tabuľu, farebné dobre píšuce kriedy, špongiu, do družiny rádio, na dvor futbalové bránky, veľké počítadlo a šach.

No nie sú to úžasné deti?

Ďakujem, že ich mám. Som šťastná triedna učiteľka, naozaj!

Dana ŠVECOVÁ
Spojená škola, Tilgnerova ul., Bratislava

04.12.2014


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.