DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

Vieme o všetkomObsadili sme parlamentCieľom nášho bratislavského výletu bola Bibliotéka a divadelné predstavenie v SND, zastavili sme sa však predtým aj v Národnej rade.

Pred sochou J. M. Hurbana nás očakával pracovník oddelenia styku s verejnosťou, pán Adamčík. Na začiatok nám porozprával o štátnych symboloch Slovenskej republiky vo vstupných priestoroch a histórii parlamentu. Potom nasledovali chodbové priestory NR so vzácnymi olejomaľbami od slovenského akademického maliara Albína Brunovského a tiež debata o tom, ako novinári na týchto chodbách spovedajú či „grilujú“ našich poslancov.

Najlepšie bolo v rokovacej miestnosti. Keďže nebolo zasadnutie, pošťastilo sa nám byť aj tam. Rozprávali sme sa o tom, ktorý poslanec má akú funkciu, kto riadi schôdzu parlamentu. Nakoniec sme si urobili veľkú spoločnú fotku v kreslách poslancov. Sadnúť si do poslaneckých kresiel bolo zaujímavé. Denis bol na chvíľu prezidentom, Marek premiérom, Mišo predsedom parlamentu, my iba poslankyňami.

Presunuli sme sa na Bibliotéku. Veľa rôznych kníh, autorov a hlavne veľa vydavateľstiev. Niektorí rýchlo prebehli okolo a čakali, iní sa dokázali zašiť medzi knihami na celé dve hodiny. Skoro všetci sme si kúpili zopár kníh za dobré ceny. Potom predstavenie v SND a herci – wau – Koleník a Bárta! Vrátili sme sa o jednej ráno. Výlet bol skvelý.

Martina STREČANSKÁ, 1.A a Terézia JEŠKOVÁ, 2.A
Obchodná akadémia, Prievidza


25.11.2014


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.