DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

Vieme o všetkomO projekt Moja prvá škola je enormný záujemViac ako tisíc základných škôl a v rámci nich už viac ako tri a pol tisíca učiteľov sa v priebehu necelých dvoch týždňov stihlo prihlásiť do projektu Moja prvá škola. Súčasne však naďalej pokračuje proces prihlasovania ďalších záujemcov, ktorých počet každodenne narastá. Zvyšné školy, ktoré zatiaľ nevyjadrili záujem zapojiť sa majú možnosť tak urobiť do konca tohto roku. 

„Sme potešení záujmom učiteľov o náš projekt. Je to pre nás záväzok, aby sme ich očakávania dokázali naplniť v čo najvyššej miere a verím, že sa  nám to aj podarí,“ hovorí Ján Machaj, riaditeľ neziskovej organizácie EDULAB, ktorá projekt organizuje.  
Cieľom projektu Moja prvá škola je inšpirovať pedagógov 1. stupňa základných škôl na Slovensku k inováciám vo vyučovacom procese a k jeho modernizácii. Prepájajú sa v ňom moderné didaktické materiály a digitálny vzdelávací obsah z portálu www.kozmix.sk, ktorý doposiaľ na Slovensku pre túto vekovú kategóriu žiakov absentoval.

Medzitým v rámci projektu prebehli už aj prvé zo série vzdelávacích seminárov pre prihlásených učiteľov. Potrvajú až do 8. júla tohto roka a neskôr znova od septembra a uskutočňujú sa postupne v sieti 15 školiacich centier po celom Slovensku. Účasť na nich je pre učiteľov bezplatná. Termíny seminárov sú dostupné na webe projektu: www.mojaprvaskola.sk, na podstránke semináre.

Učitelia na seminároch získajú bezplatne metodiku Moja prvá škola, v ktorej nájdu viac ako 200 inšpiratívnych vzdelávacích aktivít pre okamžité použitie v škole. Lektormi seminárov sú učitelia z praxe, ktorí sa radi podelia o svoje praktické skúsenosti s ostatnými učiteľmi. 
Odborným garantom projektu Moja prvá škola je Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove. Partnermi projektu sú spoločnosti AGEMSOFT, Samsung a Slovak Telekom.  
Viac informácií o projekte je dostupných na: www.mojaprvaskola.sk

02.06.2016


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.