DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

Vieme o všetkomNetradičná návšteva v kníhkupectveNávšteva kníhkupectva je vždy krásny zážitok a pastva pre oči. Tentoraz sme však nešli na štandardnú návštevu, počas ktorej by žiaci nakupovali, ale na predstavovanie rôznych kníh a čítanie rozprávky.

Žiaci 2.C zavítali do kníhkupectva Martinus v Centro Nitra. Pri príchode ich hneď upútali knihy, ktoré boli poukladané do tvaru vianočného stromčeka. Obsluhujúci personál nás postupne oboznámil s celou plochou kníhkupectva a ukázal deťom knihy rôznych žánrov. Najviac upútali veľké encyklopédie.

Interakcia medzi deťmi a personálom nabrala na obrátkach, keď sme sa počas prehliadky dostali k detským knihám. Pani Zuzka sa pomocnými otázkami dostala ku knihe, ktorú deťom predstavila a prečítala a nevtieravým spôsobom vyzvala deti, aby si ju dočítali samy. Zuzku aj spolužiakov pozorne počúvali a na konci príbehu o všetkom štebotali. Za odmenu dostali záložky.

Aj týmto spôsobom, sa ako vychovávateľka snažím rozvíjať u detí čitateľskú gramotnosť a rozhľad. Chcem im ukázať aj inú formu zábavy ako na internet. V mojom záujme je zmeniť ich postoj „musím čítať“ na „čítam rád a chcem čítať“.

Andrea LIPOVSKÁ
ZŠ, Fatranská ul., Nitra


25.11.2014


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.