DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

Vieme o všetkomJA Slovensko má 25 rokovNa Slovensku sa programy Junior Achievement realizujú už od jari 1992. Česko-kanadský podnikateľ a filantrop Tomáš Baťa mladší inicioval príchod tohto moderného spôsobu podnikateľského a ekonomického vzdelávania pre mladých ľudí do Čiech i na Slovensko. 
V prvom roku pôsobenia organizácia poskytovala školám len jeden stredoškolský program – Aplikovaná ekonómia, do ktorého sa vtedy zapojilo 80 študentov zo 4 škôl na Slovensku. Už o dva roky to bolo skoro 300 študentov zo šestnástich škôl. Do jubilejného dvadsiateho piateho školského roka Junior Achievement Slovensko vstupuje s neuveriteľným počtom vyše 300 000 absolventov. 
JA programy vychovávajú k myšlienke podnikania, k ekonomickej aktivite, finančnej gramotnosti a vytvárajú u mladých ľudí ekonomické a sociálne zručnosti. Ponúkajú preventívne riešenia pre nezamestnanosť slovenskej mládeže a pripravujú ju na prechod zo školy do praktického života. Trh práce sa v súčasnosti rýchlo mení a viac ako inokedy je potrebné pripraviť ľudí schopných riešiť problémy v každej oblasti. V skutočnosti sú podnikateľské zručnosti práve tie, ktoré treba pestovať, ak chce mladý človek uspieť na Slovensku, v Európe či vo svete. 
Najdôležitejšiu úlohu pri rozvoji JA programov zohralo najmä vytváranie aktívnych partnerstiev medzi podnikaním a vzdelávaním. Mnohí z absolventov dnes úspešne podnikajú. Nepochybne by ich cesta mohla byt inšpiráciou pre všetkých študentov. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku www.jaslovensko.sk.

06.09.2016


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.