DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

PodporujemeZážitky z AntarktídyPred rokom absolvoval dobrodruh Marián Tongeľ náročnú plavbu na plachetnici Bark Europe z argentínskej Ushuaia do Antarktídy. Svoje neuveriteľné zážitky doplnil cennými informáciami a množstvom fotografií, čím vzniklo autentické a pútavé rozprávanie. Pozitívna spätná väzba na jeho prezentácie nám vnukla myšlienku sprístupniť jeho rozprávanie o Antarktíde aj žiakom základných a stredných škôl. Majú tak jedinečnú príležitosť oboznámiť sa s týmto úchvatným, neprebádaným, no ohrozeným kontinentom z prvej ruky.

Realizácia prednášky nevyžaduje náročné podmienky. Jej dĺžka je 60 minút, ďalších 20 – 30 minút je potrebných na diskusiu. Môže sa uskutočniť v akejkoľvek miestnosti, kde je možné premietať z dataprojektoru na plátno alebo na bielu stenu. Jedinou podmienkou je účasť aspoň 30 žiakov. Každý účastník dostane ako odmenu výletnú plavbu po Baťovom kanáli.

Realizácia prednášky je bezplatná, jej termín a čas je na spoločnej dohode.

V prípade záujmu o uskutočnenie prednášky na Vašej škole nás môžete kontaktovať mailom na adrese pristav@prvaplavebna.sk alebo telefonicky na čísle +421 918 360 333.

Marián Tongeľ, *1966 Plavba na lodiach sa stala jeho profesiou a záľubou zároveň. Od roku 2007 prevádzkuje v rámci Prvej plavebnej spoločnosti skalický prístav na Baťovom kanáli. Po absolvovaní mnohých plavieb v Holandsku a Dán¬sku sa dostal do posádky unikátnej plachetnice Bark Europe, ktorá sa plavila z Argentíny cez Drakeov prie¬plav až na Antarktídu. Viac ako 20-dňová dobrodružná plavba obohatila život všetkým členom posádky. Kúpanie vo vyhasnutej sopke, prechádzka s tučniakmi či plavba popri veľrybách – to je len zlomok dobro-družstiev, o ktorých Marián Tongeľ rozpráva vo svojej prednáške. www.prvaplavebna.sk &nb

25.01.2016


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.