DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

PodporujemeManuál inovatívneho vzdelávania Výživa pre učiteľaPreplnené učebné plány, zvyšujúce sa administratívne nároky a nároky rodičov môžu učiteľov demotivovať. Prvý manuál pre učiteľov od organizácie DAPHNE sa zaoberá všeobecnými otázkami, ako postupne meniť školu, ako v dnešnej dobe učiť deti a pripraviť ich na budúcnosť. 

Otázka, ktorú rieši multimediálny manuál inovatívneho vzdelávania Výživa pre učiteľov, je kľúčová pre každý vzdelávací systém: Čo potrebuje dieťa? Odpoveď švajčiarskej školy Primaria znie: úlohou školy je pripraviť dieťa na budúcnosť, ktorú ešte nepoznáme.

V manuáli učitelia nájdu podrobné informácie o tom, ako funguje originálna škola Primaria, zoznámia sa s prácou švajčiarskych kolegov, ich postojmi a názormi na školu súčasnosti. Má slúžiť ako inšpirácia pre všetkých, ktorých zaujímajú nové horizonty vzdelávania. Sú tu detailne popísané malé, stredné a veľké praktické kroky, ktoré možno zakomponovať do práce v klasickej slovenskej triede. 

Doteraz bolo multimediálne DVD poslané sedemsto školám a ďalším tristo školám bude odovzdané osobne na školeniach a konferenciách. 1300 škôl získa prístup k manuálu elektronicky.

Projekt Banská Štiavnica – Živá učebnica príbehového vzdelávania bol podporený prostredníctvom Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce v rámci rozšírenej Európskej únie. Blokový grant pre MVO a podporu partnerstiev švajčiarsko-slovenskej spolupráce, prostredníctvom Nadácie Ekopolis. 

Viac informácií: Viera Lasáková, DAPHNE – Živá učebnica, lasakova(zavináč)daphne.sk, 0907 169 131

07.04.2015


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka

© 2018 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.