DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

PodporujemeHour of Code - Hodina kóduAj na Slovensku odštartovala celosvetová iniciatíva Hour of Code – Hodina kódu, do ktorej sa môžete zapojiť od 7. do 13. decembra. Slovensko je tak jednou zo 180 krajín sveta, kde Hour of Code prebieha.

Hodinu kódu podporili osobnosti ako Barack Obama, Bill Gates či Mark Zuckerberg, Shakira, Ashton Kutcher, Juraj Kemka, Jaro Bekr, Petra Nagyová-Džerengová alebo Ondrej Vrábel - 14-ročný autor hry pre deti s mozgovou obrnou. 

Okrem nich sa do nej zapojili desiatky miliónov študentov z celého sveta. Za iniciatívou stojí nezisková organizácia Code.org

Zároveň odštartoval aj 2. ročník našej slovenskej súťaže v programovaní hier Kodu Cup, ktorú organizuje spoločnosť Microsoft Slovakia a ZŠ Rudolfa Dilonga v Trstenej. 

Cieľom súťaže je prebudiť u žiakov tvorivé schopnosti, ponúknuť im priestor pre kreativitu a realizáciu ich fantázie. Ich úlohou je vytvoriť vlastnú hru, určiť jej pravidlá a definovať zložité podmienky fungovania sveta Kodu na základe princípu jednoduchého programovania objektov. Pri hodnotení hier KODU sa bude prihliadať na nápaditosť hry, grafické spracovanie ostrova, náročnosť programovania, cieľ hry, herná stratégia, celkový herný dojem a bezchybnosť naprogramovaných úkonov.

Finálovým dňom Kodu Cup 2016 bude Deň bezpečného internetu  - 9. 2. 2016.

Zakódujte si s nami. Uvidíte, je to hračka.

08.12.2015


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.