Podporujeme

Architektúra hravo a kreatívne!

Vydavateľstvo Eurostav s partnermi opäť pripravilo pre deti ZŠ edukačný projekt Deti a architektúra 2016.

Piataci sa hravou a interaktívnou formou – prostredníctvom 2 kreatívnych e-kurzov, naučia niečo o modernej slovenskej i svetovej architektúre, kto sú naši najvýznamnejší architekti a čo sú ich ikonické diela. Ale aj to, čo sú zelené budovy, ako fungujú a prečo sú pre nás dôležité. V jednoduchých kvízoch si overia, ako sa to naučili.

Zapojiť sa do projektu je jednoduché, každá škola môže napísať na krchnava@eurostav.sk a obratom dostane prihlasovacie údaje.

Deti sa môžu zapojiť aj do súťaže – namaľovať a poslať obrázky budov, ktoré sa im páčia alebo domov, v akých by chceli bývať. Autori najlepších kresieb budú v decembri pozvaní na slávnostnú vernisáž svojich diel do Detského múzea v Bratislave a získajú pekné ceny. Navyše absolvujú zaujímavú exkurziu po ikonických budovách hlavného mesta v sprievode architektov. S nimi môžu viacej rozviť, čo sa pred tým naučili v e-kurzoch.

Všetky náklady na cestovné a ubytovanie v Bratislave pozvaným deťom uhradí organizátor projektu. Ďalšie informácie nájdete tu: bit.ly/1kru6LQ

07.10.2016

K aktualitám