Inšpirujte sa

Získajte grant na vzdelávanie v oblasti bezpečného používania IT

Nadácia Orange otvára druhý ročník grantového programu e-Školy pre budúcnosť. O podporu sa v ňom môžu uchádzať projekty zamerané na inovatívne vzdelávanie v oblasti rozumného a zodpovedného požívania komunikačných technológií deťmi.

Komunikačné technológie okrem množstva výhod prinášajú aj riziká – zvyšujúci sa výskyt kyberšikanovania, hrozbu závislosti, prehliadanie nevhodného obsahu či hrozby vyplývajúce z virtuálnej komunikácie s neznámymi ľuďmi.

Nadácia Orange preto vyčlenila celkovo 50-tisíc eur na nápady pedagógov zamerané na vzdelávanie o zodpovednom využívaní komunikačných technológií a ochrany pred ich rizikami.

Projekty grantového programu e-Školy pre budúcnosť pre školský rok 2015/2016 môžu predkladať pedagógovia, ale tiež mimovládne organizácie či inštitúcie, ktoré pôsobia v oblasti vzdelávania a spolupracujú so základnou či strednou školou.

Uzávierka prijímania žiadostí: 1. októbra 2015
Zverejnenie podporených projektov: 27. novembra 2015
Maximálna podpora pre jeden projekt: 1 500 eur

Podrobné informácie nájdete na stránke www.nadaciaorange.sk

Zámery projektov odporúčame vopred konzultovať, najmä ich priechodnosť a oprávnenosť položiek rozpočtu, a to s pracovníkmi Centra pre filantropiu n. o. Kontaktovať ich môžete na čísle 0905 313 313 alebo emailom na adrese info(zavináč)nadaciaorange.sk. Je možné dohodnúť si aj osobnú konzultáciu v sídle organizácie na Kozej 11 v Bratislave.

Informácie, rady a tipy týkajúce sa využívania komunikačných technológií a rizík, ktoré s nimi súvisia, nájdete na www.e-deti.sk.

18.09.2015

K aktualitám