DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

Inšpirujte saŠkola v prírode v novom školskom roku jednoduchšie a so štátnym príspevkom!Obdobie letných prázdnin je úspešne za nami, deťom na pleciach visia tašky a po lete mieria naspäť do školy. Viac ako na učenie, sa však tešia na školy v prírode, ktoré ich tento rok očakávajú. 

Menej papierovačiek a 100 eur na žiaka od ministerstva

Ak ešte stále váhate a neviete či sa vám chce púšťať do organizovania školy v prírode, možno vás presvedčí, že ministerstvo školstva ruší a zjednoduší niektoré zbytočné papierovačky. Riaditeľ odteraz nie je povinný dávať na školy v prírode písomný súhlas a nemusí vypracovávať dokumentáciu pracovnej náplne zdravotníka ako roky predtým.

Veľmi jednoduché je získať aj príspevok až 100 € na organizovanie školy v prírode od ministerstva školstva.

Na jeseň aj na jar

Cestovná kancelária Slniečko ponúka možnosť ísť do školy v prírode už na jeseň – na Duchonku alebo Čertov. Obe miesta vás privítajú pokojným prostredím a nádhernou prírodou. Výhodou je okrem farebnej jesennej atmosféry aj znížená cena turnusu, ktorého cena začína už od 60 eur. 

Jarné školy v prírode začínajú spravidla v apríli, no ak budete dlho váhať a neprihlásite sa včas, možno vám niekto vami vybratý dátum či lokalitu uchmatne. Za rezerváciu jarnej školy v prírode do 30. novembra 2015 dostanete zľavu až 10 € na každého žiaka. 

Veľa miest a všade veľa možností

CK Slniečko má lokality po celom Slovensku, stačí si vybrať či pôjdete do Vysokých Tatier, Slovenského raja, Čertova, na Donovaly, Duchonku, Tesáre, do Veľkej Rače, na Oravu, Liptov, Teplý Vrch, Chvojnicu alebo Vršatec. 

Pobyty v škole v prírode trvajú spravidla 5 alebo 6 dní. Žiaci sú ubytovaní v penziónoch a hoteloch (záleží od lokality), v ktorých vybavení nechýbajú ihriská, preliezačky, ohniská, bazény, hry a mnohé iné. Postarané je, samozrejme, aj o neustály pitný režim a kvalitnú stravu 5-krát do dňa.  

Škôl v prírode je veľa, tak prečo si vybrať práve CK Slniečko?

Cestovná kancelária Slniečko ponúka okrem skvelých lokalít aj 20-ročné skúsenosti s organizovaním letných táborov a škôl v prírode. Odbremení vás od zbytočných vybavovačiek, napríklad zabezpečí dopravu, postará sa o kompletné cestovné poistenie (vrátane storna, úrazového poistenia a poistenia za škodu), zoženie za vás zdravotníka či zorganizuje výlet na nejaké zaujímavé miesto v okolí.

Ďalšou výhodou sú skúsení animátori. Tí sa budú o deti starať od druhej poobede do deviatej večer, vďaka čomu si medzitým učiteľky a učitelia môžu oddýchnuť. Animátori sú sebestační, majú vlastné materiály a pripravený animačný program, s ktorým sa deti nebudú nudiť ani  sekundu. Program zväčša býva tematický a obsiahne všetko možné, žiakov čakajú pestré športové, umelecké a zábavné aktivity doplnené o množstvo súťaží. Prichystané sú taktiež rôzne vecné ceny.  

Teraz si už len čo najskôr vyberte termín a miesto, ktoré vás najviac zaujali. So Slniečkom na vás i na žiakov totiž čaká kopa skvelých a nezabudnuteľných zážitkov.  

18.09.2015


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.