Inšpirujte sa

Roadshow Moderný učiteľ 2015

Inšpiratívne podujatie Roadshow Moderný učiteľ 2015 sa bude konať v týždňoch 20. – 23. októbra a 10. – 13. novembra 2015. Program 11. ročníka bude plný zaujímavých vystúpení a hlavne povzbudivých slov. Tento rok navštívime v tomto poradí Poprad, Košice, Martin, Žiar nad Hronom, Bratislavu, Dubnicu nad Váhom, Trstenú a Nitru.

Príďte si po celý rad námetov, ako urobiť vyučovanie vo vašej škole zasa o kúsok iným a lepším. Alebo aj o riadny kus – tak, ako o tom bude hovoriť fascinujúci 13-ročný rečník. Možno je práve ten správny čas zmeniť aspoň jednu vec. Písmo, ktoré učíme našich prvákov. Spôsob vyučovania informatiky, či už s počítačom alebo bez neho. Alebo ako sa naučiť vnímať preberané učivo v globálnych súvislostiach.

Prinesieme vám aj inšpiráciu na využitie technológií v každodennom živote školy. Možno máte na škole softvérový nástroj na odbúranie papierovej hory byrokracie, a ani o tom neviete. Možno vás zaujme nástroj na organizáciu diskusie k jednotlivým príspevkom a rozhodnete sa ho využiť na poradách alebo na vyučovaní.

Zlatým klincom programu bude aj tento rok pán Mrkvička, ktorý dokáže vziať dych nielen deťom, ale aj dospelým.

Tešia sa na vás Martin Cápay, Andrea Cinegová, Tibor Hujdič, Martina Chalachánová, Anna Chlupíková, Dagmar Môťovská, Lukáš Zajac, Peter Halák, Martin Kríž a možno aj niekto ďalší. Na webe Indície nájdete viac o lektoroch a ich vystúpeniach.

Prihlásiť sa môžete cez on-line formulár. Do 27.9.2015 platí zvýhodnená cena 18 € pre každého. Riadny účastnícky poplatok je 30 € na osobu. Zahŕňa účasť na programe, minerálku, kávu, čaj a obed. Školy, ktoré sú zapojené do klubu Pallas Athena, majú účasť každého piateho učiteľa zdarma. Program sa v každom z miest začne o 8:30 a potrvá približne do 14:30.

Viac informácií a prihlasovanie nájdete na www.indicia.sk/roadshow2015.

18.09.2015

K aktualitám