DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

Inšpirujte saOktóber v Múzeu Janka Kráľa venovaný Ľudovítovi ŠtúroviPred dvesto rokmi, 28. októbra 1815, sa narodila jedna z najväčších osobností moderných slovenských dejín, Ľudovít Štúr. 

Mestské Múzeum Janka Kráľa pri tejto príležitosti pripravilo podujatia pre všetky vekové kategórie návštevníkov. Všestrannú Štúrovu osobnosť predstavíme rôznymi formami – prostredníctvom odborných prednášok, prezentácií, tvorivých dielní i výstavy výtvarných prác v priestoroch starej Hodžovej fary.

V nedeľu 25. 10. 2015 sa tatrínska expozícia otvorí pre rodiny s deťmi, aby sa spolu vydali na Štúr tour. Deti sa počas putovania Starou farou hravou formou dozvedia zaujímavosti zo života štúrovcov a v závere si budú môcť aj zasúťažiť.

V stredu 28. 10. 2015 bude na Starej fare dopoludnia slávnostne otvorená výstava Štúrovci, zostavená z víťazných prác výtvarnej súťaže, do ktorej sa od začiatku Roka Ľudovíta Štúra mohli zapojiť žiaci mikulášskych základných škôl. 

Popoludní sa v priestoroch Starej fary uskutoční prednáška vedeckého pracovníka Matice slovenskej Pavla Pareničku s názvom Ľudovít Štúr, milovník života slovenského. Prednáška priblíži viaceré ťažiskové aspekty života a diela Ľudovíta Štúra, ako ho tradične poznáme v pozícii politika, jazykovedca, slavistu, novinára, básnika, atď., ale osvetlí aj jeho menej známu vnútornú biografiu. Na základe nej predstaví Štúra ako syna, brata, priateľa a učiteľa, všimne si vlastnosti, záľuby, životné postoje, lásky a žiale tejto osobnosti. Súčasťou podujatia bude predstavenie rovnomenného kalendára Matice slovenskej. 

Všetkých srdečne pozývame!

16.10.2015


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.