DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

Inšpirujte saO práci s portálom corobim.skProjekt corobim.sk je zameraný na pomoc ľuďom pri hľadaní zamestnania a ich uplatniteľnosť na trhu práce. Tím mladých ľudí pripravuje a v pravidelných intervaloch zverejňuje na webovej stránke www.corobim.sk motivačné videá, ktoré približujú jednotlivé profesie očami tých, ktorí ich denne vykonávajú.

Cieľom je vybudovať online video knižnicu zamestnaní, ktorá pomôže návštevníkom stránky vytvoriť si obraz o každodennej náplni jednotlivých profesií.  Sústreďovať sa tu budú tiež aktuálne trendy, či požiadavky zamestnávateľov na kvalitu uchádzačov o zamestnanie. „Spolupracovať pri tom chceme so školami a inštitúciami zaoberajúcimi sa problematikou vzdelávania, zamestnanosti a psychológie,“ vysvetľuje Zuzana Suchová, manažérka projektu corobim.sk. V blízkej budúcnosti má webstránka slúžiť tiež na prepojenie  študentov s firmami, napríklad formou stáží, trainee programov či priamo pracovnými pozíciami.

Životaschopný  projekt s cieľom pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí v otázke zamestnanosti sa zapojil do súťaže  ReŠtart Slovensko 2013, v ktorom sa dostal do druhého kola. To je kľúčové, keďže rozhodne o tom, ktoré tri víťazné tímy s najväčším počtom hlasov získajú finančnú podporu v sume 5000 eur na rozbehnutie a etablovanie projektov. Projekt corobim.sk môžete podporiť kliknutím na tlačidlo KLIKNI SEM A PODPOR VÝZVU SVOJIM HLASOM (1 x za 24 hodín z jednej IP adresy), pričom 1 klik znamená 1 hlas. Darovaním 1 eura darca dáva projektu automaticky 2 hlasy. Minimálna hodnota daru je stanovená na 1 euro.


18.11.2013


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.