Inšpirujte sa

Hľadajte nenápadných hrdinov

Medzi nami žijú ľudia, ktorí šli proti prúdu. Zaplatili za to vysokú daň, na ktorú sa už skoro zabudlo. Vypátraj ich a napíš ich príbeh. Najlepšie práce budú odmenené.

Projekt Nenápadní hrdinovia je študentská súťaž zameraná na odovzdávanie skúseností medzi mladými ľuďmi a generáciou tých, ktorých postoje, utrpenie, nepoddajnosť nám prinavrátili slobodu.

Úlohou študentov je nájsť ľudí (alebo jednotlivca), ktorí sa správali hrdinsky v čase, keď moc ovládali orgány komunistickej totality v rokoch 1945 – 1989, a cez štúdium písomných prameňov a/alebo rozhovory s pamätníkmi zdokumentovať príbeh „nenápadného hrdinu”.

V roku 2015 študenti zasielajú práce do 30. októbra 2015

Slávnostná konferencia sa uskutoční 19. – 21.  novembra 2015, v týždni, keď si pripomíname Deň boja za slobodu a demokraciu. V tomto roku sa konferencia bude konať v Prešove.

Viac informácií na stránke www.november89.sk

23.10.2015