Inšpirujte sa

Geobádateľna v Banskej Štiavnici

19.02.2016 sa v Slovenskom banskom múzeu, v priestoroch Mineralogickej expozície,  konalo otvorenie Interaktívneho múzea s „Geobádateľňou“.

V Interaktívnom múzeu môže návštevník vidieť Mendelejevovu tabuľku prvkov s ich minerálmi, fluorescenčné minerály žiariace pod UV lampou, jedovaté nerasty, mandaly s kremeňom, planetárium s minerálmi kovov priradeným daným planétam, trojrozmerné pexesá so skutočnými kameňmi, 3D obrazovku s premietaním geologických náučných filmov.

Vlastná „Geobádateľňa“ umožňuje robiť fyzikálne a chemické pokusy s minerálmi a horninami. V jednej z jej miestností sú optické prístroje, ako napríklad binokulár, mikroskop a rudný mikroskop. V ďalších miestnostiach návštevník môže pozorovať a určovať fluorescenčné  minerály. Aktivitou pre deti je aj lepenie modelov kryštálov vybraných základných tvarov jednotlivých kryštalografických  sústav.

Pre najmenších návštevníkov je určený detský kútik, v ktorom deti môžu príjemne relaxovať a venovať sa vzdelávacím hrám.

Projekt Interaktívneho múzea a GEO Bádatelne bol podporený Environmentálnym fondom.

Vstup do „Geobádateľne“ je možný len pre vopred nahlásené skupiny. Rezervácie prijímame na adrese infobs@muzeumbs.sk alebo na tel. čísle 045 692 05 35. Otváracie hodiny Interaktívneho múzea nájdete na stránke www.muzeumbs.sk.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

08.04.2016

K aktualitám