DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

Inšpirujte saGeobádateľna v Banskej Štiavnici19.02.2016 sa v Slovenskom banskom múzeu, v priestoroch Mineralogickej expozície,  konalo otvorenie Interaktívneho múzea s „Geobádateľňou“.

V Interaktívnom múzeu môže návštevník vidieť Mendelejevovu tabuľku prvkov s ich minerálmi, fluorescenčné minerály žiariace pod UV lampou, jedovaté nerasty, mandaly s kremeňom, planetárium s minerálmi kovov priradeným daným planétam, trojrozmerné pexesá so skutočnými kameňmi, 3D obrazovku s premietaním geologických náučných filmov.

Vlastná „Geobádateľňa“ umožňuje robiť fyzikálne a chemické pokusy s minerálmi a horninami. V jednej z jej miestností sú optické prístroje, ako napríklad binokulár, mikroskop a rudný mikroskop. V ďalších miestnostiach návštevník môže pozorovať a určovať fluorescenčné  minerály. Aktivitou pre deti je aj lepenie modelov kryštálov vybraných základných tvarov jednotlivých kryštalografických  sústav.

Pre najmenších návštevníkov je určený detský kútik, v ktorom deti môžu príjemne relaxovať a venovať sa vzdelávacím hrám. 

Projekt Interaktívneho múzea a GEO Bádatelne bol podporený Environmentálnym fondom. 

Vstup do „Geobádateľne“ je možný len pre vopred nahlásené skupiny. Rezervácie prijímame na adrese infobs@muzeumbs.sk alebo na tel. čísle 045 692 05 35. Otváracie hodiny Interaktívneho múzea nájdete na stránke www.muzeumbs.sk.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

08.04.2016


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.