DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac

Inšpirujte saArchitektúra cez počítače i tabletyVydavateľstvo Eurostav pripravilo už po tretíkrát edukačný projekt Deti a architektúra.

Tento rok k nemu pribudol aj hravý multimediálny kurz o architektúre určený pre piatakov a šiestakov. Jeho cieľom je zábavnou formou priblížiť deťom obsah pojmu architektúra, predstaviť im najznámejšie diela svetovej architektúry a zoznámiť ich so zakladateľmi modernej slovenskej architektúry. Na záver kurzu čaká deti aj kvíz, ktorý preverí, čo sa naučili.

Zapojiť sa doň môže každá škola, je to jednoduché: stačí napísať e-mail na adresu sefredaktorka(zavináč)eurostav.sk , že máte o kurz záujem a obratom dostanete prístupové heslo.

Pripravená je aj súťaž pre deti: na základe toho, čo sa v kurze naučili, nakreslia na výkres formátu A3 obrázok architektúry, ktorá sa im najviac páčila alebo nakreslia svoj vysnívaný dom, alebo inú peknú architektúru. Obrázok treba poslať na adresu: Vydavateľstvo EUROSTAV, Seberíniho 1, 821 03 Bratislava. Uzávierka prác je 5. novembra.

Najlepší malí umelci budú pozvaní na dva dni (27. a 28. novembra 2015) do Bratislavy. Dňa 27. novembra bude o 15. hod. v Detskom múzeu na Vajanského nábreží vernisáž najkrajších obrázkov, kde budú ich autori odmenení vecnými cenami. Na druhý deň (28. novembra) deti navštívia najvýznamnejšie architektonické diela, ktoré im boli v kurze predstavené. Všetky náklady na cestovné a ubytovanie v Bratislave všetkým pozvaným deťom uhradí organizátor tohto projektu. Ďalšie informácie o kurze nájdete na stránke: www.vydavatelstvoeurostav.sk/ar/pribeh.php 

Katarína VALACHOVIČOVÁ
agentúra GINGERS, Bratislava

14.10.2015


K aktualitám

Najnovšie číslo


Najnovšie čísloOdporučte nás riaditeľoviPredplaťte

E-mail: prispevky[at]casopisdobraskola.sk
Telefón: 02/63 81 26 89
Šéfredaktor: RNDr. Vladimír Burjan burjan[at]casopisdobraskola.sk
Sídlo redakcie: DOBRÁ ŠKOLA, Vranovská 2710/6, 851 02 Bratislava-Petržalka
ISSN 1338-8444

© 2019 Nezisková organizácia DOBRÁ ŠKOLA®. Všetky práva vyhradené.