Surfujte s nami – november 2014

pridané 27.10.2014, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA pošli na vybrali.sme.sk

Na svoje si tentoraz prídu surferi zruční, investigatívni, umelecky založení, ale aj empatickí či nadšenci ekonómie.

instructables.com

Škola by občas mala dopriať žiakom dobrý pocit z vlastnoručne vyrobených vecí. Na webe Instructables nájdete nápady nielen na technickú alebo výtvarnú výchovu, skrátka určite neprídu ani fyzika, chémia, biológia alebo geografia.

inepribehy.noveskolstvo.sk

Určite ich poznáte, deti, ktoré tak celkom nezapadajú do škatuľky bezproblémového, priemerného žiaka. Často odstrkované, nepochopené, niekedy nespravodlivo obviňované z neschopnosti, drzosti, alebo lenivosti. Spoznajte ich lepšie cez ich osobné príbehy.

Tackk.com

Tvorba prezentácií v PowerPointe je síce (niekedy) fajn, no môžete žiakov nechať aj zahrať sa na novinárov a pripraviť článok s fotografiami, videami, či mapami na zvolenú tému v intuitívnom prostredí stránky Tackk. Súčasťou aktivity môže byť práca s voľne dostupnými fotografiami, hypertextovými odkazmi, autorskými právami a citáciami. Ako vyzerá vydarený žiacky tackk, si môžete pozrieť v tejto ukážke.

google.com/culturalinstitute/project/art-project

Návšteva galérie je to najlepšie, čo sa môže žiakom hladným po umení prihodiť. Umenie však môže prísť aj za vami do školy vďaka projektu Google Cultural Institute. Už si len vybrať  svoje obľúbené múzeum, galériu alebo umelca.

Zoznámte sa s nateraz len rukopisom novej učebnice ekonómie pre ZŠ, ktorú na webe ponúka jej autor Matúš Lupták. Jednotlivé kapitoly a cvičenia vás presvedčia, že aj zložité veci sa dajú podať zrozumiteľne a pútavo.

Peter FARÁRIK

100000 komentárov k článku: “Surfujte s nami – november 2014”