Cena Živel za environmentálne počiny škôl, učiteľov a žiakov

pridané 03.04.2014, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA pošli na vybrali.sme.sk

Živly sú tu s nami od nepamäti. Sú darcami a inšpirátormi života. Počas trinásťročnej spolupráce Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica so školami sme sa stretli s mnohými živlami: učiteľmi, žiakmi a školami, pevnými vo svojom presvedčení, že konajú správnu vec.

Niektorí z nich pôsobia ako uragán a spôsobujú malé zemetrasenia, iní sú nenápadní ako tichá voda či jemný vánok. Spája ich však jedno – hľadajú a nachádzajú inovatívne a efektívne cesty v environmentálnej výchove a ukazujú nové prístupy. Sú živlami v našich životoch.

Preto sme sa rozhodli ich podporiť a oceniť prostredníctvom ceny za environmentálnu výchovu Živel.

Ak poznáte

• učiteľa, ktorý nadchol celú školu a spolu s ostatnými v nej zmenil atmosféru,
  • žiaka, ktorý má inšpiratívne ná­pady, ktorými motivuje spolužia­kov a vďaka svojim nápadom mení svet,
  • školu, ktorá podporuje environmentálne aktivity a ktorú je radosť navštevovať,

nominujte ich!

• Ako? Na www.zivica.sk/zivel
  • Kedy? Od 30. 1. do 31. 5. 2014
  • Koho? Nominovať môžete všetkých žiakov, študentov a učiteľov materských, základných a stredných škôl a všetky materské, zá­kladné a stredné školy v SR.
  • Prečo? Oceňme tých, ktorí robia výnimočné veci.

Odborná medzinárodná porota nominuje v každej kategórii (žiak, učiteľ, škola) piatich finalistov, z ktorých vyberie po jednom víťazovi.

Slávnostné odovzdanie ceny Živel sa bude konať 9. 10. 2014 v Bratislave.

Viac na www.zivica.sk/zivel

100000 komentárov k článku: “Cena Živel za environmentálne počiny škôl, učiteľov a žiakov”