Naživo na Učíme pre život

pridané 01.04.2014, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA pošli na vybrali.sme.sk

Konferencia Učíme pre život je každý rok naším obľúbeným podujatím. Hovorí sa tu síce o škole a vzdelávaní, ale so suchopárnymi akademickými konferenciami nemá jej program nič spoločné. Aj tento rok sme sa s ďalšími dvestopäťdesiatimi účastníkmi často smiali, ale aj diskutovali a učili nové veci.

Náš program DOBRÁ ŠKOLA live sa niesol v rovnakom, veselom aj vážnom duchu: naši štyria panelisti spomínali, uvažovali a rozprávali vtipné epizódy zo svojho školského života. Témy diskusie sme vyberali podľa rubrík časopisu. Okrem toho mohli naši diváci súťažiť v zábavnom kvíze o školstve a získať ročné predplatné tlačenej aj elektronickej verzie.

Do DOBREJ ŠKOLY live sme pozvali dve dámy a dvoch pánov. Anna Thomková, riaditeľka súkromnej základnej školy BellAmos v Martine, rozprávala s láskou k učeniu a k deťom a keď sme prišli ku „kauze Žubajík“, zamyslela sa, že keď sa jej kedysi po rozvode pokazila práčka, takýto ochotný pán Žubajík by jej vtedy určite ušetril množstvo starostí. Alter ego sklerotického učiteľa Marián Kičinko bol vtipný a aforistický ako vo svojich Zápiskoch, Danka Skladanová napriek tomu, že je ekonómka, ukázala veľké srdce a rozprávanie o každej téme ukončil spontánny Roman Baranovič, riaditeľ Cirkevnej základnej školy Narnia. Vraj sa u nich v škole nemusia používať telesné tresty, keďže jeho samého používajú ako stelesnenie trestu. Neskôr nám prezradil, že to funguje len dovtedy, kým sa s nespratníkom nestretne osobne.

Na učiteľským podujatiach je pre nás cenné najmä to, že odídeme spred monitorov a stretneme sa s našimi čitateľmi. Nehovoriac o tom, že sme opäť nazbierali množstvo inšpirácie a našli nových spolupracovníkov.

Lenka KUNOVÁ

100000 komentárov k článku: “Naživo na Učíme pre život”