Surfujte s nami – január 2014

pridané 08.01.2014, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA pošli na vybrali.sme.sk

Ak ste si dali novoročné predsavzatie, že sa viac skamarátite s IKT, a to aj na svojich hodinách, môžu vám prísť vhod nasledujúce internetové stránky.

www.articulate.com/products/storyline-showcase.php
Aj vy ste už unavení z nekonečných a nudných prezentácií? Zabudnite na PowerPoint a skúste to vo veľkom a modernom štýle! Stiahnite si voľnú trial verziu programu Articulate Storyline a obávajte sa najhoršieho – kompletnej závislosti na ňom. Obsluha je intuitívna a online podpora komunity natoľko široká, že nájdete riešenie akéhokoľvek problému. Výstupom programu je html umiestniteľné na váš web, samozrejmosťou je kompatibilita s mobilnými zariadeniami. Program obsahuje aj množstvo šablón na tvorbu kvízov, spájačiek a obrázkových hier. Čo program dokáže v rukách profesionálov, si pozrite v ukážkach. Čo som v ňom dokázal ja, je dostupné na stránke www.geoska.sk/articulate.

www.ispringsolutions.com/ispring-quizmaker/download.html
Tvorte online testy a kvízy ako profesionáli! Môj najnovší objav, program iSpring Quizmaker ponúka jednoduchý a rýchly spôsob tvorby online kvízov s množstvom typov úloh a je v tomto smere takmer dokonalým produktom. Výsledky vašich žiakov vám budú chodiť opravené priamo e-mailom, spätná väzba v prípade využitia počítačov alebo tabletov priamo na hodinách bude okamžitá. Jedinou zlou správou je fakt, že zdarma dostupná je len jeho 30-dňová trial verzia. Mesiac je však dosť dlhá doba na to, aby ste si pripravili zásobu kvízov aj do budúcnosti.

Čo tak vniesť do svojich hodín trochu šťavy a vyskúšať tvorbu zvukových nahrávok? Pomocou jednoduchej aplikácie Audioboo môžete prakticky pár klikmi nahrať, uložiť a online zdieľať vami nahovorené odkazy. Využitie je široké, od vytvorenia audio knihy na hodinách literatúry cez zachytenie žiackych príbehov po vytvorenie krátkych odkazov pre žiakov atď. Zaujímavým by bolo prepojenie pátracej hry s využitím Audioboo nahrávok a QR kódov. Samotný web ponúka viacero inšpirácií pre pedagógov, stačí si len vybrať.

www.e-ucebnice.sk/e-ucebnice/biologia5naWelp
Dnes je už viacero učebníc dostupných na www.eaktovka.sk. Ide však len o zdigitalizovanú podobu klasických papierových učebníc. O niečo ďalej ide táto online učebnica biológie pre 5. ročník. Je využiteľná priamo na hodinách alebo pri domácej príprave žiakov. Okrem učiva, ktoré je spestrené množstvom obrázkov, fotografií a videí, obsahuje aj doplňovačky a kvízy na precvičenie každého učiva.

Peter FARÁRIK

100000 komentárov k článku: “Surfujte s nami – január 2014”