Výbušné témy

pridané 28.08.2013, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA pošli na vybrali.sme.sk

Niektoré témy majú zvláštnu schopnosť strhávať na seba pozornosť a vyvolávať emócie. Ľudia na nemajú jasný, vyhranený názor a cítia nutkavú potrebu verejne ho prezentovať a obhajovať. Nepripadá vám udivujúce, koľko priestoru sa v rôznych predvolebných kampaniach venuje trestu smrti, interrupciám, eutanázii či homosexuálnym manželstvám? Pritom z hľadiska každodenného života ide o celkom „okrajové“ javy, s ktorými sa 99 % ľudí za celý svoj život nestretne... Zopár takýchto tém – mín máme aj v oblasti školstva. Diskusia môže byť o čomkoľvek, len čo v nej padne (hoci okrajová) zmienka o platoch učiteľov alebo o Rómoch, je po diskusii – ďalej už bude reč iba o tomto. Nedávno som objavil ďalšiu takúto „výbušnú“ tému – domáce vzdelávanie (homeschooling). Hoci takmer nikto nepozná rodičov a deti, ktoré ho praktizujú, a teda nemá predstavu, ako to v praxi prebieha, aj okrajová zmienka o tejto možnosti vyvolá v mnohých ľuďoch nesúhlas, odpor, obavy o osud detí či celej spoločnosti a pod.

Vladimír BURJAN

100000 komentárov k článku: “Výbušné témy”