pridané 30.10.2011, autor Časopis pošli na vybrali.sme.sk

Mladí učitelia prinášajú na školu dávku mladíckeho nadšenia a optimizmu. Ich starší kolegovia sú zasa udžiavateľmi tradícií a stability prostredia. No niekedy je tomu aj naopak. Vek ale nemusí znamenať konzervatívnosť, poznám veľa učiteľov, ktorí napriek svojmu veku sú mladí a môžu schovať svojich naozaj mladých kolegov do vrecka. Sú školy, kde je priemerný vek okolo 50 rokov a poriadne to cítiť v zborovni ale aj na celkovom duchu školy. Keby sme si urobili prieskum v rôznych kútoch Slovenska, našli by sme veľa paradoxov. Napíšte nám, ako vnímate vek u učiteľov vy a prispejte do mozaiky názorov v DOBREJ ŠKOLE.

100000 komentárov k článku: “V čom sú typické "slabiny" začínajúcich učiteľov a v čom tých služobne najstarších?”