Problémy školstva či učiteľov?

pridané 30.10.2011, autor Vlado Burjan pošli na vybrali.sme.sk

Nedávno som bol spolu s A. Gott­weisovou a D. Králikom pozvaný časopisom .týždeň do diskusie o problémoch školstva. Keď som sa o tom zmienil na Facebooku, ozvali sa viacerí učitelia s tým, že tam treba ísť a „povedať tým hore, čo trápi učiteľov”. Vtedy som si (nie prvýkrát) uvedomil, že učitelia majú sklon klásť znamienko rovnosti medzi svoje problémy a problémy školstva. Diskusie o problémoch školstva by však mali byť vedené z pohľadu všetkých, ktorých sa dotýkajú. A to sú aj rodičia, žiaci, zriaďovatelia, zamestnávatelia. Problémy školy nemožno redukovať na problémy učiteľov. Aj keď mnohé s tými učiteľskými súvisia, o tom niet pochýb. Ale zďaleka nie všetky. (Ak máte predplatené PIANO, môžete si záznam diskusie pozrieť na stránke www.tyzden.sk.)

100000 komentárov k článku: “Problémy školstva či učiteľov?”