Pomýlené počty

pridané 06.05.2011, autor Vlado Burjan pošli na vybrali.sme.sk

Nedávno som v televízii zachytil správu, že ministerstvo uvažuje o zavedení celoplošného testovania žiakov z angličtiny. Nasledovalo vyjadrenie istého učiteľa, ktorý to označil za zbytočné mrhanie peniazmi a vyzval ministerstvo, aby prostriedky radšej použilo na zvýšenie platov učiteľov. Nuž, počítajte so mnou: celoplošné testovanie môže stáť povedzme 300 000 eur ročne. Učiteľov je približne 60 000, takže to máme 5 eur na jedného. Po vy­delení 12 mesiacmi a zohľadnení odvodov vychádza, že vzdanie sa testovania by umožnilo zvýšiť platy učiteľov asi o 30 centov mesačne (v hrubom). Učiteľom treba zvýšiť platy a mrzí ma, že ani súčasná vláda nechápe, aké je to dôležité. No uvažovanie učiteľa z televízneho šotu bolo jednoducho pomýlené. Keď nijako inak, tak matematicky.

Nenašiel sa žiadny komentár k článku: “Pomýlené počty”