Venezuele môžme závidieť famózny žiacky orchester

pridané 08.02.2011, autor Vlado Burjan pošli na vybrali.sme.sk

Nedávno som na YouTube objavil video, ktoré ma nadchlo, dojalo a zahanbilo zároveň. Je to záznam koncertu asi 150-členného orchestra stredoškolákov z Vene­zue­­ly, ktorí pod vedením famózneho Gustava Dudamela hrajú časť Šostakovičovej 10. symfónie a Marquézov Danzón No. 2. To video ma nadchlo tým, aký profesio­nálny výkon podávajú tie decká – nie je to žiadna besiedka ľudovej školy umenia. Dojalo ma, keď som si uvedomil, v akých podmienkach tí žiaci asi žijú a nacvičujú a akých výkonov sú napriek tomu schopní. A zahanbilo ma, že naša moderná, vyspelá kra­jina, člen EÚ a OECD, podobný orchester nemá a zrejme ani tak skoro mať nebude. Pokiaľ ide o systém podpory mladých talentov, mala by sa naša vláda inšpirovať u Huga Cháveza, nech už je, aký je. Napokon, presvedčte sa sami:

Nenašiel sa žiadny komentár k článku: “Venezuele môžme závidieť famózny žiacky orchester”