Žiakov najmenej zaujíma matematika, slovenčina a chémia

pridané 08.02.2011, autor Vlado Burjan pošli na vybrali.sme.sk

Práve sme v EXAMe vyhodnotili dotazníkové prieskumy medzi žiakmi a rodičmi, ktoré sme realizovali pre niekoľko škôl. Od žiakov sme napríklad chceli vedieť, ako hodnotia učivo jednotlivých predmetov z hľadiska množstva, náročnosti, teoretickosti, zaujímavosti, pestrosti, aktuálnosti a užitočnosti. Možno vás bude zau­jímať, že v celkovom hodnotení najlepšie obstáli cudzie jazyky a informatika. Na­opak najhoršie hodnotenie si vyslúžili matematika, slovenčina a chémia. Učivo týchto predmetov vnímajú žiaci ako príliš náročné a teoretické, málo zaujímavé, málo pestré, málo aktuálne a málo užitočné pre ich budúci život. Osobne si myslím, že majú pravdu. Je nás takých viac?

100001 komentárov k článku: “Žiakov najmenej zaujíma matematika, slovenčina a chémia”

1. Autor nevyucuje pridal Nemcinarka, 30.03.2011
    nemecky jazyk a asi oslovil malo ziakov, ktori sa ho ucia, lebo by tento predmet tiez ziskal velmi nizke hodnotenie ziakov- je tazky a treba sa ho ucit pomerne dlho, aby sa dostavili vysledky... pisem na zaklade prieskumu, ktory sme zase robili my