DOBRÁ ŠKOLA - mesačník
 
Vieme o všetkom Viac
Inšpirujte sa Viac Podporujeme Viac
DOBRÁ ŠKOLA - mesačník

Currently the posts are filtered by: Otázky pre špekulantov
Reset this filter to see all posts.

Decembrové otázky pre špekulantov

pridané 01.12.2017, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Zaujímavé úlohy nájdete aj v decembrových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase na vás čakajú v Odpovediach pre špekulantov.

Novembrové otázky pre špekulantov

pridané 31.10.2017, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Zaujímavé úlohy nájdete aj v novembrových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase na vás čakajú v Odpovediach pre špekulantov.

Októbrové otázky pre špekulantov 2017

pridané 02.10.2017, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Zaujímavé úlohy nájdete aj v októbrových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase na vás čakajú v Odpovediach pre špekulantov.

Septembrové otázky pre špekulantov 2017

pridané 31.08.2017, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Zaujímavé úlohy nájdete aj v septembrových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase na vás čakajú v Odpovediach pre špekulantov.

Júnové otázky pre špekulantov

pridané 18.05.2017, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Zaujímavé úlohy nájdete aj v júnových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase na vás čakajú v Odpovediach pre špekulantov.

Májové otázky pre špekulantov

pridané 16.05.2017, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Zaujímavé úlohy nájdete aj v májových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase na vás čakajú v Odpovediach pre špekulantov.

Aprílové otázky pre špekulantov

pridané 05.04.2017, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Zaujímavé úlohy nájdete aj v aprílových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase na vás čakajú v Správne odpovede zase na vás čakajú v Odpovediach pre špekulantov.

Marcové otázky pre špekulantov

pridané 03.03.2017, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Zaujímavé úlohy nájdete aj v marcových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase na vás čakajú v Odpovediach pre špekulantov.

Februárové otázky pre špekulantov

pridané 31.01.2017, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Nájdite najkratšie slovo, ktoré obsahuje písmená a, b, c, d, e. Nové otázky opäť nájdete vo februárových Otázkach a odpovediach pre špekulantov.

Januárové otázky pre špekulantov

pridané 03.01.2017, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Existuje na Mesiaci deň a noc? Zistíte podľa obrázku, kto ukradol náramok? Aj takéto úlohy na vás čakajú v januárových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase nájdete v Odpovediach pre špekulantov.

Decembrové otázky pre špekulantov

pridané 07.12.2016, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť.  Kde sa vzali názvy svetadielov? Prečo starší súrodenci dosahujú lepšie výsledky v inteligenčných testoch ako ich mladší súrodenci? Aj takéto úlohy na vás čakajú v decembrových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase nájdete v Odpovediach pre špekulantov.

Novembrové otázky pre špekulantov

pridané 25.10.2016, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Preložíte papier štrnásťkrát? Aj takáto úloha na vás čaká v novembrových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase nájdete v Odpovediach pre špekulantov.

Októbrové otázky pre špekulantov

pridané 27.09.2016, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Čo majú spoločné geografické názvy Oxford, Frankufurt a Uherský Brod? Chcete si precvičiť svoj odhad? Alebo vyriešiť záhadu tlačidiel vo výťahu? Aj takéto otázky nájdete v októbrových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase nájdete v Odpovediach pre špekulantov.

Septembrové otázky pre špekulantov

pridané 31.08.2016, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúce úlohy by ich mohli aspoň na chvíľu zabaviť. Viete, čím sa živil drotár, garbiar, hlásnik, kolár, kolportér, sadzač či spojovateľka? Čo by sa stalo na Zemi, ak by ľudia z ničoho nič zmizli? Aj takéto otázky na vás čakajú v septembrových Otázkach pre špekulantov. Správne odpovede zase nájdete v Odpovediach pre špekulantov.

Júnové otázky pre špekulantov a odpovede na tie májové

pridané 08.06.2016, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Dospelí majú odpoveď na každú otázku. Deti majú otázku na každú odpoveď. Viete, prečo je ľad v moriach sladký a nie slaný? Čo by sa stalo, ak by deň trval 32 hodín? Aj takéto otázky na vás čakajú v júnových Otázkach pre špekulantov.

Májové otázky pre špekulantov a odpovede na tie aprílové

pridané 28.04.2016, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Klaďte otázky, aby ste sa dozvedeli niečo o svete, nie preto, aby ste zistili, či niekto niečo vie. John Holt Vedia žirafy plávať? Zahrajte sa s mincami či vyriešte záhadu s obrázkom. V májovom čísle nájdete špekulantské otázky a odpovede pre špekulantov.

Aprílové otázky pre špekulantov a odpovede na tie marcové

pridané 31.03.2016, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Viete, čo sú to historizmy? Hľadajte spolu s nami zaujímavé letopočty v dvojkovej sústave! Pred pár dňami sa nám posúval čas a my sme museli vstávať o hodinu skôr. Nie každému z nás sa to páči. Keď cestujeme do zahraničia, tiež si musíme dávať pozor na zmeny času. Preto je na mieste otázka: Stačilo by nám jedno časové pásmo? Poraďte záhradníkovi, ako vysadiť stromové aleje. V aprílovom čísle na Vás opäť čakajú [...]

Marcové otázky pre špekulantov a odpovede na tie februárové

pridané 29.02.2016, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Viete, koľko giga majú vedomosti ľudstva? Máte radi psíkov a hafanov? Chceli by ste si kúpiť dron? Alebo sa zahrať s bumerangom a loptou? V marcovom čísle na Vás opäť čakajú zaujímavé otázky a odpovede pre špekulantov.

Februárové otázky pre špekulantov a odpovede na tie januárové

pridané 02.02.2016, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Viete, kto je to La Gioconda? Išli by ste s ňou na rande? Alexandrijská knižnica je asi každému dobre známa, ale počuli ste už o Babylonskej knižnici? Prečo vietor fúka? Rozlúštite záhadnú operáciu zlučovania? Aj na tieto záhadné otázky môžete spolu s nami hľadať odpovede vo februárových otázkach pre špekulantov.

Januárové otázky pre špekulantov a odpovede na tie decembrové

pridané 04.01.2016, autor Časopis DOBRÁ ŠKOLA, do kategórie Otázky pre špekulantov Comments 0

Kto sa pýta, ten sa dozvie. Kto sa dozvie, ten už dosť vie. Ten, kto dosť vie, nie je hlúpy, to sa nedá nikde kúpiť! Daniel Hevier Poznáte rozdiel medzi skratkami a skratkovými slovami? 800 eur bez práce! Čo poviete na tento fínsky nápad? Čo si myslíte o osobných pohovoroch? Toto sú niektoré z otázok, ktoré nájdete v januárových otázkach pre špekulantov.